جستجو در سایت

آشپزخـانه مدرن

1495 بازدید
دسته بندی فایل دسته بندی : تحقیق و مقاله- عناصر و جزئیات PowerPoint فرمت فایل : PowerPoint
آشپزخـانه مدرن

79 صفحه فایل PowerPoint به همراه شکل

از آنجا که عمده ترین زمان خانم های خانه دار در آشپزخانه سپری مشود از این رو طراحـــی بهینه اجزای کـــــار در این محیط از اهمیت ویــژه ای برخورداراست که اگر توجه کافی به آن نشود چه بسا موجب ناراحتی،خستگی و نهایتا افزایش دردهای عضلانی و حتی حوادث خواهد شد. 

سیر تحول آشپزخانه
تا پیش از آغاز قرن 18 میلادی، مفهومی به نام آشپزخانه در سازمان فضای سکونتی انسان وجود نداشت . اجاق، مکان آتش بود، مکانی که هم تامین کننده گرمایش فضای زیستی بود و هم محلی برای طبخ غذا . این مکان به سبب نوع عملکرد خود اهمیت خاصی داشت و به عنوان قلب خانه یا نقطه عطف فضای سکونتی به شمار می رفت .  
تمام رویدادهای زندگی در یک فضای سکونتگاهی یا به عبارتی خانه، در محدوده اجاق یا فضای طبخ غذا پدید می آمد. در واقع این فضا می توانست پایه و ا ساس تعریف مکان سکونتی و ترکیبهای مختلف معماری آن باشد. 

به تدریج و با قرارگیری در روند تحول شیوه های زیستی و در راستای تامین آسایش انسان، مکان هایی در زیرزمین یا در حیاط خانه ها تحت عنوان مطبخ با مجموعه ای از اجاق ها و تنورها برای پخت و پز یا سردابه با آب روان و حوض برای شست وشو، به مجموعه فضای زیستی انسان افزوده شد و معماری آن را دستخوش تغییر نمو د. 
بعد از گذار از این مرحله و در ادامه تحولات اجتماعی، آشپزخانه توانست با تغییر موقعیت خود از مطبخ، که اغلب در زیرزمین بود ، بالا آمده و در کنار فضاها ی دیگر خانه قرار گیرد. 

ایمیل خودتون رو وارد کنید تا پس از پرداخت،علاوه بر لینک دانلود،یک نسخه هم براتون ایمیل بشه
حجم فایل دانلودی : 19.4 مگا بایت
ایمیل :

اشتراک گذاری

تگ ها

آشپزخـانه مدرن

مطالب مشابه