جستجو در سایت

استخر شنای المپیک 2008 چین

1517 بازدید
دسته بندی فایل دسته بندی : تحقیق و مقاله- بناها Word فرمت فایل : Word
استخر شنای المپیک 2008 چین

33 صفحه فایل Word به همراه شکل

دید هوایی سایت برگزاری بازیها
طبیعت، هم طراحی زبردست است و هم مهندسی چیره دست، هم در انتخاب فرم و شکل یک جسم (متناسب با نیاز آن) بهترین ها را انتخاب می کند و هم در انتخاب اسکلت و مکانیسمی که به آن جسم ایستایی و دوام ببخشد. ساده ترین، مناسب ترین و مؤثرترین ها را به کار می گیرد. جالب آن است که در طبیعت فرم یک جسم و اجزای برپادارنده و شکل دهنده آن به صورت متقابل با یکدیگر را تعریف و به نوعی هر یک، خود را دیگری دیکته می کند. از تار عنکبوت گرفته تا کندوی زنبور عسل و از یک صدف دریایی گرفته تا استخوان بال کرکس. هر چقدر صورت مسئله در طبیعت سخت‌تر باشد، راه حل های طبیعی آن نیز به همان میزان زیبا، دقیق و پیچیده است. هر چند بناهای ساخت بشر در مقایسه با ساده ترین ساختارهای طبیعی، بسیار ناقص، ابتدایی و کم ارزش می نمایند. ولیبا پیشرفت تکنولوژی و بالارفتن سطح آگاهی انسان به نسبت محیط اطراف، امروزه شاهد اجرای ساختمان هایی هستیم که از نظر فرم و عملکرد بسیار پیچیده اند و در برخی از موارد، نبوغ طراحان و سازندگان خود را اثبات می کنند. بناهایی همچون اسکله دریایی یوکوهاما در ژاپن یا اغلب پروژه های سانتیاگو کالاتراوا از آن جمله اند که از ترکیب هنر، ریاضیات، تکنولوژی ساخت و علم مهندسی سازه حاصل شده اند.

شمای کلی پروژه مکعب آبی
احداث این گونه ساختمان ها، بسته به میزان پیچیدگی طرح آنها، مستلزم به کارگیری مفاهیم و روش های جدید علمی و اجرایی است و به هیچ عنوان با استفاده از روش‌های کلاسیک محاسبه و اجرا مقدور نیست.
به عبارت دیگر، استفاده از اجزای خطی مثل تیر و ستون یا اجزای سطحی مانند دالهای بتنی، در یک پروژه با فرم و عملکرد پیچیده نمی تواند منطقی و «هوشمندانه» به شمار رود.
برخلاف گذشته، که سازه نگهدارنده بنا همواره ترکیب از اجزای خطی، یا سطحی بود. در حال حاضر در پاسخ به ین پرسش که یک سازه به چه شکل باید فضا را اشغال کند؟ می توان گفت فرم سازه باید بیشترین تناسب ظاهری و عملکردی را با فرم معماری دارا باشد؛ به گونه ای که نتوان آن سازه را جدا و نامتجانس با فرم معماری دانست. ایده استفاده از الگوهای حجمی با ترتیب وقوع منظم به عنوان یکی از بهترین راه حل ها در این موارد مطرح می شود. الگوهای حجمی سازه، که با ترتیب خاص تکرار می شوند، سنگ بنای تشکیل همه اجسام در طبیعت اند. بهترین نمونه در این مورد آرایش کریستالی کانی های تشکیل دهنده سنگ هاست. در سلول های زنده جانداران نیز این الگوها به وفور مشاهده می شوند.

نقشه موقعیت
به عبارت دیگر، تنها با یک یا چند نوع سلول به اشکال مختلف، کل محدوده فضایی یک جسم را می توان پوشاند که از لحاظ سرعت اجرای سازه و نیز کم شدن تنوع اجزای سازه ای بسیار حائز اهمیت است. این الگوها مزیت های دیگری نیز دارند که در مورد هر سازه خاص، می تواند به تفضیل بحث شود یکی از ساختمان هایی که در آن ایده استفاده از الگوهای خاص سازه به صورت هوشمندانه به کار رفته و باعث ایجاد خصوصیات جالب و منحصر به فرد در آن شده، «مکعب آبی» است.

ایمیل خودتون رو وارد کنید تا پس از پرداخت،علاوه بر لینک دانلود،یک نسخه هم براتون ایمیل بشه
حجم فایل دانلودی : 3.48 مگا بایت
ایمیل :

اشتراک گذاری

تگ ها

استخر شنای المپیک 2008 چین

مطالب مشابه