جستجو در سایت

استفاده بهینه از فضا طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه

1508 بازدید
دسته بندی فایل دسته بندی : تحقیق و مقاله- سایر مقالات معماری Word فرمت فایل : Word
استفاده بهینه از فضا طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه

43 صفحه فایل Word

استفاده ی بهینه از فضا، طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه
این سکونتگاهها، در ارتباط با سایر عماصر کوچک زندگی معاصر هستند . رایانه ، لپ تاپ ، موبایل ، ساندویچ و انواع غذاهای حاضری ، سیستم های صوتی و تصویری بسیار پیشرفته و ... همگی تلاشی در جهت صرفه جوی در زمان هستند . شاید بتوان گفت که استفاده از فن آوری در طراحی فضاهای کوچک ، بهترین پیامد زندگی در شهرهای بزرگ امروزی است . پیشرفت فن آورانه  و تغییراتبسیاری که در زندگی روزمره پیدا شده است ، لزاما به تغییرات اساسی در کار آمدی فضای داخلی یک آپارتمان کوچک در مقایسه با یک خانه ی معمولی تبدیل نشده است . عموما طرح فضای داخلی تا اندازه ای به همان صورت اولیه باقی مانده است . تفاوت اصلی در بکار گیری تدابیری است که معماران و طراحان در جهت استفاده بهینه از فضا و اهمیت دادن به به ویژگی های معمارانه ی خاص هر خانه بکار میگیرند . مهمترین ویژگی این آپارتمان ها ، بکار گیری روش های خلاقانه در وفق دادن نیاز های خانه و ساکنان با فضاهای کوچک ، بدون از دست دادن کیفیت و آسایش فضایی است .

طرح پیتر آیزنمن برای موزه ی جدید گوانگ دونگ در چین 
طبق برنامه ی ارائه شده از سوی مسئولان برگزاری مسابقه ی طراحی موزه ی جدید گوانگ دونگ ، طرح در قالب طراحی یک میدان عمومی و یک موزه در کنار رودخانه پرل در شهر گوانگژو در کشور چین ، صورت میگرفت . این میدان که تحت عنوان میدان فرهنگ و هنر معرفی میشد ، بر روی محور مرکزی شهر و مشرف به رودخانه ، بعنوان فضایی شهری در مکز فرهنگی شهر و مکانی برای گرد هم آیی بزرگ عمومی فراهم میشد. قرار گیری موزه به گونه ای است که به میدان فرهنگ و هنر مشرف باشد . . این میدان که در ارتباط با لنداسکیپ طراحی شده است  برای موزه ی جدید ونیز لنداسکیپ ارگانیک پیشنهادی خانم ضحی حدید (Zaha Hadid)   قرار میگرفت. در طرح آینزمن ، این میدان به دو میدان تقسیم می شد . دو میدانی که به نوعی نشانگر رد پایی از طرح موزه بودند . میدان ول در سمت غرب موزه ، نشانگر میدان فرهنگ و هنر است . این میدان در دو کنج خود یک متر داخل زمین فرو می رود . و به صورت منظم درختان بومی به صورت دو ردیف شش تایی به صورت انگاره هایی شش خطی (Hexagram) ، در آن کاشته می شوند . پیاده راههای وسیع و مستقیم میان خطوط درختان ، به صورت یک واحه سایه داری از شهر ، بازدید کنندگان را به سمت میدان فرهنگ و هنر هدایت می کنند . این میدان در واقع مکانی برای گذران اوقات فراغت و بهره مندی از محیط بیرون و فضای شهری را برای شهروندان فراهم خواهد کرد . میدان دوم ، به وسیله ی لنداسکیپ پیرامون ساختمان اپرا و بر روی بلندی های زمین اطراف ساختمان اپرا به وجود می آید . فرم ارگانیک طرح و لنداسکیپ ارائه شده توسط خانم حدید ، به وسیله اضافه شدن این میدان برجسته تر می شود .
50 درصد جنگلهای مصنوعی خاور میانه در ایران و ترکیه  قرار دارند
به گزراش خبر گزاری فرانسه ، بر اسا بر آورد سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد تقریبا نیمی از جنگل های مصنوعی خاور میانه در ایران وترکیه قرار دارند . پیش بینی فائو نشان دهنده ی این واقعیت است که حدود 8/3 میلیون هکتار که معادل 5/5% کل مساحت جنگل کاری شده منطقه ی خاور میانه می باشد را درختان کشت شده تشکیل میدهند و تقریبا نیمی از آنها در ایران و ترکیه قرار دارند . 
برآورد فائو از کاهش سالانه ی یک میلیون هکتار از پوشش جنگلی در منطقه ی خاور میانه خبر میدهد.  در مراسم گشایش یک جلسه ی پنج روزه با حضور متخصصان و صاحب نظران که در بیروت برگزار شد ، هوسنی ال لاکانی  کارشناس جنگل ها در فائو خاطر نشان ساخت : درختان کشت شده بعنوان باد شکن و بیابان زاد ناحیه را به منظور دست یابی به منابع آبی با کیفیت بالاتر مساعد می سازند . خبر گزاری فرانسه  در ادامه پیرامون پوشش جنگلی منطقه ی خاور میانه چنین گفت : جنگل های خاور میانه سطحی حدود 110 میلیون هکتار یعنی 9%/5 کل مساحت خاور میانه را در بر میگیرند . این در حالی است که بیش از نیمی از مساحت سودان جنگل کاری شده  و در سایر کشور های خاور میانه جنگل ها به طور متوسط کمتر از %3 مساحت کشور را پوشش می دهند . کشور هایی چون مصر ، اردن ، کویت ، امارات و یمن به صورت فزاینده از آب هرز رفته به منظور آبیاری،جنگل کاری و کمر بند های سبز استفاده می کنند . سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد استفاده ...
ایمیل خودتون رو وارد کنید تا پس از پرداخت،علاوه بر لینک دانلود،یک نسخه هم براتون ایمیل بشه
حجم فایل دانلودی : 34.7 کیلو بایت
ایمیل :

اشتراک گذاری

تگ ها

استفاده بهینه از فضا طراحی فضای خواب بالای آشپزخانه

مطالب مشابه