جستجو در سایت

مطالعات سفارت ایران در استرالیا

1835 بازدید
دسته بندی فایل دسته بندی : رساله معماری- مطالعات معماری Word فرمت فایل : Word
مطالعات سفارت ایران در استرالیا

96 صفحه فایل Word به همراه شکل و نمودار

مطالعات سفارت ایران در استرالیا
فهرست مطالب :
چکیده :
مقدمه
1-1 شناخت موضوع : 
2-1  تاریخچه :
1-3توجیه طرح : 
1-4-1 آثار معماری به موازات حرکت کلی جهان
کاستن ماده و افزایش فضا
3-4-1  وجوه اصلی فضا
1-5-1 درون گرایی 
2-5-1 مرکزیت :
3-5-1:انعکاس
4-5-1 پیوندمعماری با طبیعت : 
5-5-1 شفافیت و تداوم :
6-5-1 راز و ابهام : 
7-5-1  تعادل موزون/ توازن حساس
6-5-1 راز و ابهام : 
8-5-1 : چشم دل
2-1  نقش آب درمعماری
3-2 ایوان : 
استانداردها
اقامتگاه سفیران
انواع سفارتخانه ها
الف: موزه ای
ب – اداری 
ج – سفارتخانه های با طرح خاص
د – قلعه ای 
ه – کمپ
معماری معاصر و بناهای دپلماتیک 
سفارت ایران در استکهلم
اندیشه های حاکم بر شکل گیری طرح
ویژگی عناصر مفهومی طرح
ویزگی ها و عناصر مفهو می و کارکردی طرح  
سفارت فرانسه در تهران
معماری معاصر استرالیا 
آب وهوای شهر کانبرا 
برنامه فیزیکی ( کنسولگری )
1.سایت پروژه 


-1 شناخت موضوع : 
بسیاری از ما حداقل یک بار به کنسولگری یا سفارتخانه یک کشور خارجی یا سفارت ایران در دیگر کشورها مراجعه کرده ایم.با توجه به تعدد کشورهای دنیا که به داشتن نمایندگی دیپلماتیک در دیگر کشورها نیاز دارند، و همچنین تنوع بناهای دیپلماتیک، می بینیم که این بناها از نظر کمیت، با سینما، تئاتر یا مکان های ورزشی یک پایتخت قابل رقابت هستند هم اکنون در تهران 71 سفارتخانه وجود دارد و به این تعداد باید کنسولگری ها و دیگر بناهای دیپلماتیک را هم اضافه کرد. در بسیاری از موارد سفارتخانه ها در بناها یا سایت های تاریخی مهم مستقر شده اند یا از موقعیت شهری ممتاز برخوردارند. در دوران اخیر،بسیار ی از کشورها طرح سفارتخانه های جدید خود را به معماران سرشناس سپرده اند تا بر توانایی فرهنگی کشورشان تأکید کنند.
با وجود اهمیت شهرسازی و معماری سفارتخانه ها و دیگر بناهای دیپلماتیک، اطلاعات ما در مورد آن ها بسیار اندک است مراجعه به این مکانها که اغلب محصور و دور از نظرند، از طریق مسیرهای بسته و کنترل شده و تماس با کارکنان از طریق گیشه های حفاظت شده است . تعداد اندکی از معماران از کاربری ها، نیازهای فنی، مشخصات کالبدی و وی‍‍‍ژگیهای این بناها مطلع اند. درحالی که این ساختمانها به دلیل پیچیدگی و سروکارداشتن با ملیت ها و فرهنگ های مختلف، از نظر بحث تخصصی طراحی بسیار جذاب اند. از طرفی می دانیم اغلب کشورها به معماری نمایندگی های خود در خارج توجه می کنند و طراحی آنها فرصت خوبی برای ارتقای کیفی معماری از نظر طراحی، مشخصات فنی و فرایند مدیریت پروژه و ساختمان است. 

2-1  تاریخچه :
اگرچه قدمت روابط دیپلماتیک بین حکومت ها به دوران باستان می رسد اما دیپلماسی جدید و به خصوص سفارتخانه ها تاریخچه ای چند صد ساله دارند که توجه به آن حائز اهمیت است .
نگاهی به تاریخچه دیپلماسی و شکل گیری سفارتخانه هادیپلماسی یکی از عوامل مهم نشان دهنده هویت یک حکومت است که تاریخچه ای دیرین و به قدمت تاریخچه ی شهرها دارد. در گذشته دور سفرا برای مذاکره در امور خاص به سرزمین های بیگانه فرستاده می شدند و پس از نتیجه گیری از مأموریت به وطن باز می گشتند. دیپلماتها عموماً نزدیکان و خویشاوندان حاکم بودند. اولین سفرای ثابت متعلق به واتیکان بودند که از طرف مرکز کاتولیک های جهان به امپراطوری بیزانتین در استانبول فرستاده می شدند ( قرن 8 میلادی).
دیپلماسی مدرن در دوره ی رنسانس پدید آمد، اگرچه از قرن سیزدهم در گوشه و کنار اروپا سفارتخانه های ثابتی تأسیس شده بود. در قرن سیزدهم میلادی در شهر تبریز نمایندگانی از امپراطوری جنوا ( در ایتالیا) حضور دائم داشتند.بسیاری از سنت های امروزی دیپلماسی در ایتالیای قرون چهاردهم و پانزدهم شکل گرفتند. به عنوان مثال ضرورت تسلیم اعتبار نامه ی سفرای جدید به رئیس حکومت (دولت) کشور میزبان.
روال اعزام سفرا از سرزمین ایتالیا ( پیش از شکل گیری کشوری به نام ایتالیا) به دیگر حکومت های اروپایی تسری یافت. حاکم میلان در سال 1455 نخستین سفیر خود را به فرانسه فرستاد. 
ولی بعداً از پذیرفتن سفیر فرانسه به دلیل ترس از دخالت او در امور داخلی میلان اجتناب کرد. با افزایش قدرت دولت های فرانسه و اسپانیا در شبه جزیره ایتالیا، حکومت های محلی ناگزیر شدند سفرای این کشورها را بپذیرند. اسپانیا در سال 1487 نخستین سفیر مقیم خود را به انگلستان اعزام کرد. در پایان قرن شانزدهم میلادی حضور سفرا در کشورهای اروپایی به امری عادی تبدیل شده بود.
اغلب تشریفات و قواعد روابط دیپلماتیک در این دوران شکل گرفت. سفیر به عنوان بالاترین مقام در نمایندگی دیپلمایتک تثبیت شد. در گذشته سفرا جزو اشراف زادگان بودند ولی انتخاب آن ها با توجه به اهمیت کشور میزبان صورت می گرفت.همزمان با تشکیل سفارتخانه ها، وزارت های امور خارجه برای کنترل فعالیت سفارتخانه ها شکل گرفتند. بسیاری از این وزارتخانه ها در قرن هجدهم به وجود آمدند. دیپلماسی به روش مدرن از اروپای غربی به اروپای شرقی و آسیا رسید. روسیه در قرن هجدهم تأسیس سفارتخانه و وزارت مربوط را شروع کرد. 
در ایران سفارتخانه های مدرن خارجی از نیمه اول قرن نوزدهم شکل گرفتند. سفارت روسیه، فرانسه، انگلستان،‌آلمان و ایتالیا جزو قدیمی ترین سفارتخانه های موجود در تهران هستند و بناها و باغهای تاریخی بسیار با ارزشی را در تملک دارند که اغلب به دلیل حضور ثابت نمایندگی های دیپلماتیک در آن ها به نحو مناسبی نگهداری شدند و شواهد خوبی از تاریخ گذشته شهر تهران هستند. 
هم اکنون در تهران سفارتخان های ترکیه، آلمان، روسیه، انگلستان و ایتالیا محوطه های بسیار وسیعی را در اختیار دارند که در سیمای شهر تهران برجسته هستند.

    1-3توجیه طرح : 
بناهای دیپلماتیک و خصوصاً سفارتخانه ها نماینده ی یک کشور بیگانه در پایتخت یا در شهرهای مهم کشور میزبان هستند و زمین آن ها خاک کشور بیگانه محسوب می شود و دولتها در امور داخلی آن ها دخالت نمی کنند. مهم ترین عامل در طراحی چنین فضایی تصویری است که کشور مهمان می خواهد در کشور میزبان ارائه کند. 
این تصویر از طرفی به آرمان ها و اعتقادات پایه ای کشور صاحب سفارتخانه مربوط می شود و از طرف دیگر به نوع روابط با کشور میزبان، برای مثال آمریکاترجیح می دهد در کشورهایی که شرایط ناامنی دارند سفارتخانه های خود را شبیه قلعه و دژ بنا کند.
از جمله می توان به سفارت آمریکا در بغداد اشاره کرد که به همین دلیل مورد انتقاد قرار گرفته است. برخلاف بغداد، سفارت جدید آمریکا در پکن ...

ایمیل خودتون رو وارد کنید تا پس از پرداخت،علاوه بر لینک دانلود،یک نسخه هم براتون ایمیل بشه
حجم فایل دانلودی : 11.4 مگا بایت
ایمیل :

اشتراک گذاری

تگ ها

مطالعات سفارت ایران در استرالیا,مطالعات معماری هتل,دانلود رساله معماری, دانلود مطالعات معماری, دانلود مطالعات های معماری, دانلود پایان نامه معماری, رساله آماده کارشناسی معماری, رساله معماری, رساله های معماری, رساله کارشناسی ارشد معماری, طرح 5, طرح نهائی معماری, طرح نهائی کارشناسی معماری, مطالعات آماده معماری, مطالعات جدید معماری, مطالعات معماری, مطالعات های آماده معماری, مطالعات های جدید معماری, مطالعات و رساله معماری, مطالعات کارشناسی ارشد معماری, مطالعات کارشناسی معماری, پایان نامه معماری, پایان نامه های معماری, پایان نامه کارشناسی معماری, کاملترین پکیج مطالعات ، رساله و پایان نامه های معماری

مطالب مشابه