جستجو در سایت

مطالعات مجموعه رستورانی

1639 بازدید
دسته بندی فایل دسته بندی : رساله معماری- مطالعات معماری Word فرمت فایل : Word
مطالعات مجموعه رستورانی

200 صفحه فایل Word به همراه شکل و نمودار

فهرست مطالب
عنوان:                              صفحه
چکیده 1
مقدمه 2
نکاتی پیرامون پروژه: 3
فصل اول: بررسی امور تغذیه 4
بررسی امور تغذیه 5
غذا چیست؟ 5
مواد غذایی با کالری منفی 7
پروتئین ها 8
کربوهیدرات ها 10
فصل دوم: تاریخ شکل گیری رستوران و 12
غذا خوردن در بیرون از خانه 12
تاریخ شکل گیری رستوران و غذا خوردن در بیرون از خانه 13
انواع رستوران 15
انواع سرویس در رستوران 19
سرویس بشقابی PLATE SERVICE : 19
سیلور سرویس در رستورانها SILVER SERVICE : 21
سرو بوفه ::BUFFET SERVICE 21
فرهنگ غذا خوردن در کشورهای مختلف 22
ایران 22
فصل سوم: بررسی نمونه های موردی 25
رستوران ژاپنی 26
فضای ورودی اصلی رستوران 29
نکات مربوط به هال ورودی 30
آشپزخانه ی رستوران 35
رستوران ایتالیایی 43
انواع فر های ایتالیایی 44
رستوران ایتالیایی کارو 45
فر ایتالیایی 48
طراحی داخلی: 53
نور پردازی فضای داخلی : 54
اتاق بسته بندی حضوری 58
اتاق ارسال به بیرون 58
قسمت شستشوی ظروف 59
تکنولوژی ساخت انبار 80
اتاق های تعویض لباس، گنجه ها 85
آسانسورهای کوچک حمل کالا 99
آسانسورهای هیدرولیک 100
نتیجه گیری 148
فهرست منابع ومآخذ 158

مقدمه 
در دنیای امروز به مقوله غذا و غذاخوری ، فراتر از نیاز بشر نگاه می شود. در دنیای گسترش فرهنگ ها و آداب و رسوم ملل ، غذا از آن دسته مقولاتی است که دیگر از نیاز و حتی خواست بشر فراتر رفته است و برای ملت ها به بخشی از فرهنگ آنها تبدیل شده است. فرهنگ غذا و غذا خوری. غذای ملت ها امروز سفیر آن کشور ها در نقاط مختلف دنیاست. از نزدیکترین آنها تا دور افتاده ترینشان.  چه بسا در  زمانه ی کنونی،  ما بر غذاهای خود نام برخی نقاط از جهان را می بینیم که حتی یافتن آن نقاط را بر نقشه جغرافیا دشوار می یابیم.  همین امر توجه به امر غذا و غذاخوری  و جایگاه آن در دنیای امروز را بیش از پیش نمایان می سازد و این نکته را برای ما در بر دارد که ما می توانیم با توجه به این مورد ، گستره فرهنگی خویش را وسعت بخشیم و نیز با سایر فرهنگ ها بیشتر و ملموس تر آشنا شویم. 
در این بین، رستوران ها و مجتمع های رستورانی در هر کشور می توانند نقش مهمی را در اشائه و ارائه فرهنگ های غذا خوری ایفا نمایند و آن چیزی که غذا را با معماری پیوند می دهد در همین جاست. معماری رستوران ها همواره تأثیر چشمگیری در جلب نظر مردم نسبت به این مقوله ایفا کرده است.  در واقع آن چیزی که این روزها همراستا و موازی با این فرهنگ رو به پیشرفت گذارده است ، ایجاد فضایی دلنشین برای خوردن و آشامیدن است. 
همانطور که اشاره شد ، امروزه غذاها سفیر فرهنگ ها ، قوم ها و کشور های مختلف در سرتاسر دنیا می باشند. همین امر می تواند مؤید این نکته باشد که ما نیز می توانیم به رستوران های خود نگاهی فراتر داشته باشیم و برا ی آنها هویتی مستقل تر و در ابعادی کلان تر در نظر بگیریم. اتفاقی که در این طرح معماری به آن توجه شده است و موضوع طراحی قرار گرفته است.
زمینه انتخاب شده در طرح معماری چهار می بایست به گونه ای می بود که دانشجو را دریافتن  راه حل های جدید در حل ارتباطات پیچیده ترغیب نماید. بدین خاطر موضوعاتی از قبیل طراحی فضاهای بهداشتی شهری ، آموزشی ، فرهنگی و مجموعه های همچون مجتمع رستورانی در این تمرین قابل عرضه بود و مقیاس کار در حد یک بنای عمومی بزرگ تعریف می گردد. 
در کشور ما ، حضور رستوران ها و مجامع رستورانی( با رویکرد ایرانی و بین المللی ) ، بسیار کمرنگ دیده می شود و در زمینه معماری نیز دانش چندانی حول این محور شکل نگرفته است. شاید این غفلت در تدوین دانش طراحی رستوران ، جای خالی رستوران های کم نقص و درخور توجه را در کشور ما پر رنگ کرده است. 
مجموعه حاضر ، حاصل تلاش دانشجویانی است که با تلاش و ممارست ، گاه مطالب پراکنده را گرد آوری کرده و گاه با عنایت و یاری متخصصین و متبحرین امر و همچنین استادان ، به تولید مطالب پرداخته اند. در واقع این مجموعه ، ترکیبی از تحقیقات مطالعاتی و میدانی دانشجویان در این زمینه است . باشد که این تلاش نقطه آغازی گردد برای سامان دادن به مطالعات طراحی در این مبحث.

نکاتی پیرامون پروژه:
1- بیان مسئله تحقیق: 
مجموعه رستورانی: شامل مجموعه ای از رستوران های بین المللی، ایرانی، محلی و فست فود می شود 
2-هدف تحقیق: 
هدف از طراحی این مجموعه ایجاد فضایی دلنشین برای خوردن و آشامیدن و پر کردن ساعات فراغت جوانان و خانواده ها می باشد. 
و همچنین امروزه غذا ها سفیر فرهنگ ها، قوم ها و کشورهای مختلف در سر تا سر دنیا می باشند همین امر می تواند مؤید این نکته باشد که ما نیز می توانیم به رستوران های خود نگاهی فراتر داشته باشیم و برای آنها هویت مستقل تر و در ابعادی کلان تر در نظر بگیریم.
3-اهمیت موضوع: 
در کشور ما، حضور رستوران ها و جوامع رستورانی ( با رویکرد ایرانی و بین المللی)، بسیار کم رنگ دیده می شود و در زمینه معماری نیز دانش چندانی حول این محور شکل نگرفته است، شاید این غفلت در تدوین دانش طراحی رستورانی، جای خالی رستوران های کم نقص و در خور توجه را در کشور ما پر رنگ کرده است.
4-سابقه پژوهش های انجام شده در زمینه موضوع پروژه و جنبه نوآوری پروژه: 
بررسی پروژه های مرتبط با موضوع 
بررسی نمونه های داخلی و خارجی 
5-روش تحقیق و چگونگی انجام آن: 
به این ترتیب با بررسی های میدانی و جستجو در کتب مرجع و کتب تخصصی و همچنین مصاحبه با افراد ذیصلاح که در این زمینه فعالیت دارند کار را آغاز نمودم.
6-محل سایت و اهمیت انتخاب آن: 
به این علت که رستوران مورد نظر گستره کاربری به وسعت شهر دارد، پس باید دسترسی آن به گونه ای باشد که در تمام ساعات روز جدا از محدوده های تعیین شده طرح ترافیک و یا زوج و فرد از تمام نقاط تهران قابل دسترسی باشد.
ایمیل خودتون رو وارد کنید تا پس از پرداخت،علاوه بر لینک دانلود،یک نسخه هم براتون ایمیل بشه
حجم فایل دانلودی : 39.3 مگا بایت
ایمیل :

اشتراک گذاری

تگ ها

مطالعات مجموعه رستورانی,مطالعات معماری هتل,دانلود رساله معماری, دانلود مطالعات معماری, دانلود مطالعات های معماری, دانلود پایان نامه معماری, رساله آماده کارشناسی معماری, رساله معماری, رساله های معماری, رساله کارشناسی ارشد معماری, طرح 5, طرح نهائی معماری, طرح نهائی کارشناسی معماری, مطالعات آماده معماری, مطالعات جدید معماری, مطالعات معماری, مطالعات های آماده معماری, مطالعات های جدید معماری, مطالعات و رساله معماری, مطالعات کارشناسی ارشد معماری, مطالعات کارشناسی معماری, پایان نامه معماری, پایان نامه های معماری, پایان نامه کارشناسی معماری, کاملترین پکیج مطالعات ، رساله و پایان نامه های معماری

مطالب مشابه