جستجو در سایت

مطالعات کنسرت هال

1495 بازدید
دسته بندی فایل دسته بندی : رساله معماری- مطالعات معماری Word فرمت فایل : Word
مطالعات کنسرت هال

146 صفحه فایل Word به همراه شکل و نمودار

فهرست مطالب
چکیده 1
فصل اول : کلیات 2
فصل دوم:شناخت 9
بخش اول: تعریف موسیقی 10
بخش دوم:بررسی موسیقی در دوره های مختلف تاریخی 14
گفتار اول:همنوایی معماری و موسیقی در مغرب زمین: 15
گفتار دوم:موسیقی در ایران زمین 22
بخش سوم:بررسی انواع موسیقی 30
بخش چهارم:بررسی سازهای ایرانی 34
بخش پنجم:رابطۀ بین موسیقی و معماری: 40
بخش ششم:چگونگی پیدایش هنرستان عالی موسیقی در ایران: 50
بخش هفتم:بررسی نمونه های موجود 54
گفتار دوم بررسی نمونه های داخلی: 83
امکانات مرکز همایشها : 89
بخش هشتم:استانداردها و ضوابط 91
فصل سوم:بررسی اقلیم و تحلیل سایت انتخابی 138
بخش دوم:اقلیم 143
آبعلی 147
بخش سوم:تحلیل سایت انتخابی 156
فصل پنجم: مبانی طراحی و برنامه فیزیکی: 181
فهرست منابع و مآخذ: 200

چکیده 
این پروژه راجع به یک سالن کنسرت در تهران با توجه به کمبود سالنها ی تهران و طراحی های غلط آن با توجه به استانداردهای جهانی جمع آوری و سعی شده است که به این استانداردها نزدیک شود. 

1-1 مقدمه:
از روزی که انسان به آواز آهنگین یک پرنده گوش داد نقش موسیقی و تأثیر آن به رسمیت شناخته شد، برای لحظه‌ای چشمانتان را ببندید و به دیروز، به کودکی برگردید و به یاد نواهای آهنگینی بیفتید که در روحتان زمزمه می‌شد. طنین لالایی مادر خواب شبهایتان را پر می‌کرد، آنگاه که صدای قلب مادر نشان امنی بود تا آرامش را تجربه کنید. با صدای اکسیژن نفسهایش، نفسهایتان گرم شد و حجم گرفت و نبضتان آهنگ زندگی نواخت و طنین قلبتان طپشی بود برای بودن و زیستن.
بدون تردید موسیقی از توانایی انگیزه بخشی برخوردار است:‌ ریتم زندگی، آهنگ طبیعت؛ نوای باد؛ آواز گیاه؛ پرنده؛ موسیقی آب و حتی صدای سکوت شب روی حالات جسمانی، روحی، روانی و احساسی انسان تأثیر بسزایی دارد.
شادروان حسن مشحون معتقد است، از زمانی که بشر توانست انفعالات درونی خود را به وسیله‌ی صدا نمایش دهد و وزن را از صداهای منظم و مختلف طبیعت به دست آورد، موسیقی را به وجود آورد زیرا جهان پر از اصوات است و عالم خلقت بر توازن و انتظام استوار است. 
موسیقی در تمام مراحل زندگی با انسان آمیخته بوده، زیسته و تکامل یافته است. لئوپلددوفن می‌نویسد: ریشه موسیقی به عهد کهن ارتباط دارد، موسیقی صوتی با سخن به وجود آمده است و در واقع همان روزی که انسان توانست برای نخستین بار خوشی‌ها و رنج‌های خود را با صدا نمایش دهد، مبدا موسیقی است. 
قرن‌های متمادی از صدای موسیقی به شکل طبل برای خبر رسانی و کوس و دهل برای پیش بردن جنگ‌ها و پیروز شدن استفاده می‌شده است اما موسیقی به همین اندازه می‌تواند آرام بخش و مسکن نیز باشد و به روش‌های مختلف بر شرایط انسان تأثیر گذارد. قدما معتقد بودند که موسیقی شیطان را فراری داده و سبب التیام می‌گردد بطوریکه بیشتر قبایل در سرتاسر دنیا برای فراری دادن شیطان از جسم و روح بیمار و بسیاری از آیین‌های قبیله‌ای از موسیقی استفاده می‌کردند و می‌کنند. موسیقی نشانه فرهنگ و زبان آفریقایان بوده و قرنهاست که در برنامه‌های خود از موسیقی استفاده می‌کنند. در ایران نیز از موسیقی تعزیه تا موسیقی صوفیانه، با تار و پود فرهنگی ایرانی عجین شده است و همگی در زندگی مردم نقش موثری را ایفا می‌کرده است بطوریکه گویای فرهنگ و تمدن ایرانی است که البته در طول تاریخ همگام با تغییر در ساختار سیاسی؛ اجتماعی و فرهنگی کشور دستخوش تغییراتی شده و هرگونه غم و شادی مردم به نوعی محسوس در آن اثر گذاشته است.
ایمیل خودتون رو وارد کنید تا پس از پرداخت،علاوه بر لینک دانلود،یک نسخه هم براتون ایمیل بشه
حجم فایل دانلودی : 27.6 مگا بایت
ایمیل :

اشتراک گذاری

تگ ها

مطالعات کنسرت هال,مطالعات معماری هتل,دانلود رساله معماری, دانلود مطالعات معماری, دانلود مطالعات های معماری, دانلود پایان نامه معماری, رساله آماده کارشناسی معماری, رساله معماری, رساله های معماری, رساله کارشناسی ارشد معماری, طرح 5, طرح نهائی معماری, طرح نهائی کارشناسی معماری, مطالعات آماده معماری, مطالعات جدید معماری, مطالعات معماری, مطالعات های آماده معماری, مطالعات های جدید معماری, مطالعات و رساله معماری, مطالعات کارشناسی ارشد معماری, مطالعات کارشناسی معماری, پایان نامه معماری, پایان نامه های معماری, پایان نامه کارشناسی معماری, کاملترین پکیج مطالعات ، رساله و پایان نامه های معماری

مطالب مشابه